BLOG NASIL ALINIR VE DÜZENLENİR?

 

ÜYE OLMAYAN BAZI ARKADAŞLAR NASIL BLOG ALINACAĞINI NASIL BLOG DÜZENLEYECEKLERİNİ SORUYORLAR. GÖRMEYENLER OLABİLİR DÜŞÜNCESİYLE BU ACIKLAMA YAZIMI EN ÜSTE KOYUYORUM. ELİMDEN GELDİĞİNCE ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.

 

1. Önce www.blogcu.com adresine girip "ÜCRETSİZ KAYIT OLUN"  yazısını  TIKLAYIN.

 

2. Aşağıda görüldüğü gibi " Hesap Kayıt"  diye bir bölüm ekrana gelecek. Buradaki  *  alanların karşısını doldurup devam tuşuna basın.

 "Ücretsiz blogcu hesabınızı oluşturacağınız alana hoş geldiniz. Yıldızlarla (*) işaretlenmiş alanlar zorunludur.

Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Tekrar*
Ad*
Soyad*
Eposta adresi*
Doğrulama Kodu*
devam 

 
"

3."Profil yarat "diye bir bölüm gelecek oraları da doldurun. Devam tuşuna basın.

 

4.Karşınıza "şablonlar" gelecek. Oradan şablon seçin. Ben genelde sabunköpüğünü  seçiyorum. Ona kodları uygulamak daha kolay oluyor. Benim vereceğim örnek kodları uygulamak istiyorsanız onu seçin. Devam et tuşuna basın.

 

5. Sonra sizden aktifleşmeniz  istenecek. Bunun için ;

 

 

 
www.blogcu.com a üye  OLUNCA ORADAN MAİL ADRESİNİZE MESAJ GÖNDERİYORLAR. O MESAJDA KOYU  MAVİ YAZILI SATIR ÜZERİNE TIKLAYIN. BAZEN TIKLAYAMIYORSUNUZ (HOTMAİL DE TIKLAYAMADIM)   O ZAMAN MAVİLİ YAZIYI KOPYALAYIP ÜSTTE ADRES ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRIN. ENTERE BASIN . AKTİFLEŞECEKSİNİZ.
 
6.. SONRA KULLANICI ADI VE ŞİFRENİZİ YAZIP BLOGUNUZA GİRİN.
 
 
7. SONRA ŞABLON DÜZENLEYE GİRİN. AŞAĞIDA " BLOG YAPMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ÖRNEK ŞABLON" BAŞLIKLI YAZIMDA,  YORUM KISMINDA KODLAR VERDİM. VERDİĞİM KODLARI BAŞTAN AŞAĞI KOPYALAYIP  ŞABLONDAKİ  KODLARIN ÜZERİNE YAPıŞTIRIN. EN İYİSİ HATA OLMASIN DİYE ESKİ KODLARI ÖNCE SİLİN BOŞ ALANA BU YENİ KODLARI YAPIŞTIRIN.
 
8.  DÜZGÜN OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN ÖN İZLEMEYE TIKLAYIP BAKIN. HERŞEY YERLİ YERİNDE GÖZÜKÜYORSA KAYDET TUŞUNA BASIN.ZAMANLA KODLARI ÖĞRENDİKÇE ARKAPLANI , İSTEDİĞİNİZ DİĞER ŞEYLERİ DEĞİŞTİRİRSİNİZ.
 
9. SOLDAKİ MENUDEN AYARLARINIZI YAPIN. GENEL AYARLAR, PROFİL AYARLARI, YORUM AYARLARI GİBİ. PROFİL AYARINDAN  SAYFANIZDA SİZİ TANITIRKEN GÖRÜNECEK RESMİNİZİ(AVATARINIZI) SEÇİN. GÖZATA BASIP, BİLGİSAYARINIZDA KAYITLI RESİMLERDEN BEĞENDİĞİNİZİ SEÇİN AMAÇOK BÜYÜK OLMASIN. GÜZEL GÖZÜKMÜYOR. ZATEN BELLİ ÖLÇÜLERİN ÜZERİNDE ALMIYOR.
 
9. SONRA RESİM EKLE VE YAZI EKLEDEN İSTEDİĞİNİZ RESİM VE YAZILARI EKLEMEYE BAŞLAYIN. SOL TARAFTAKİ MENÜDE YAZI EKLE RESİM EKLE GİBİ BÖLÜMLER VAR.  RESİM EKLEYİ TIKLAYINCA  GÖZAT DİYE BİR KUTU GELİYOR. ORDAN KENDİ BİLGİSAYARINIZDA KAYITLI RESİMLERİ SEÇİP YÜKLE TUŞUNA BASIN. 155 KB a KADAR OLAN RESİMLERİ YÜKLÜYOR. SONRA YÜKLENEN RESMİN SOL TARAFINDAKİ KUTUCUĞU İŞARETLEYİP SAĞDAKİ YAZIMA EKLE SEÇENEĞİNİ SEÇİN.
 
10. EKRANA GELEN RESMİN ALTINA ÜSTÜNE YAZMAK İSTİYORSANIZ YAZINIZI YAZIN. YADA BAŞKA BİR YERDEN BEĞENDİĞİNİZ BİR YAZI VARSA KOPYALAYIP BURAYA YAPIŞTIRABİLİRSİNİZ. RENK,  BOYUT, YAZI TİPİ AYARLARINIZI YAPIN. KAYDETMEDEN ÖNCE  KAYIT ÖNİZLEMDEN BAKIN. BEĞENDİYSENİZ KAYDET TUŞUNA BASIN. HEMEN KAYDETMEYİ DÜŞÜNMÜYOR,  DAHA SONRA BİRŞEYLER DAHA EKLEMEK İSTİYORSANIZ. TASLAĞA KAYDEDİN. O ZAMAN BLOGUNUZDA GÖZÜKMEYECEK ve KİMSE GÖREMEYECEKTİR.
 
 NEZAMAN İSTERSENİZ YAZILARINIZI GÖREBİLİRSİNİZ. SOLDA YAZILARIMI TIKLAYINCA LİSTE GELİYOR.  BURADAN İSTEDİĞİNİZE GİRİP DEĞİŞİKLİK DÜZELTME YAPIP TEKRAR KAYDEDEBİLİRSİNİZ.
 
YAZILARINIZI KATEGORİLERE  (RESİM, YAZI, ÖNEMLİ GÜNLER GİBİ)  AYIRABİLİRSİNİZ. KAYDEDERKEN KATEGORİSİNİ SEÇERSİNİZ. BUNUN İÇİN SOL MENÜDE "KATEGORİLER" BÖLÜMÜ VAR. BURDA KATEGORİ EKLERSİNİZ.
 
11.  EEE BUNCA UĞRAŞTIKTAN SONRA BLOGUNUZDA KEYİFLİ KEYİFLİ GEZİNEBİLİRSİNİZ ARTIK.BLOGUNUZU GÖRMEK İÇİN SOL ALT KÖŞEDEKİ BLOGUM YAZISINA TIKLAMANIZ YETERLİ.
 
 
 
İŞTE BU KADARRRR...
 
iremkiz

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !